#1 2017-07-28

Ryszard Maj
Gubernator Alacutro
Imię i nazwisko postaci:
Partia:
Tytuł Szlachecki:
nick na stronie głównej: Ryszard Maj
Pracuje w:: Suderlandzkiej Akademii Nauk (wiceprzewodniczący), Burmistrz miasta Alacutro, Gubernator hrabstwa Alacutro, Sekretarz Kancelarii Prezydenta, Burmistrz miasta Cassadella, Burmistrz miasta Kioto
Reputacja :  [+ 37/ -33 ]

Konferencja Inicjująca miasta Kioto

Zostałem mianowany nowym burmistrzem miasta Kioto. Jest to dla mnie nowa sytuacja, gdyż pierwszy raz przejmuję stery miasta po kimś innym. Nie chcę zrywać ze stworzonym już wizerunkiem, jednak przeglądając dział Kioto doszedłem do wniosku, że były burmistrz zdążył zaledwie rozpocząć kilka projektów, a samo miasto nie ma jeszcze swojego charakteru. Dlatego nie tylko czuję się uprawniony do jego stworzenia, ale także zobowiązany.
Z tego powodu otwieram niniejszą konferencję, na wzór podobnych inicjatyw z miast Alacutro i Cassadella, gdzie podobna forma się sprawdza. Zapraszam do czytania i zabrania udziału.

Wprowadzenie
Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z tematem kilka słów wstępu. Konferencja ta jest formą dialogu, otwartego dla wszystkich zainteresowanych, który zapoczątkuję swoją ogólną wizją miasta, którą jak najbardziej można komentować jak i proponować własne koncepcje. Do tego gorąco zachęcam.

Wizja miasta
Co do miasta Kioto mam dwa pomysły:
1) Wstępnie wychodzę z założenia, że z jednej strony nie ma u nas takiego typowego XIX wiecznego miasta przemysłowego. Lokacja temu w sumie sprzyja: blisko gór, rzeka. I z tego co pamiętam, znajduje się tu jedna z kopalń PZPG.
2) Jednak z drugiej strony patrzę na lokację (przesmyk górski, zejście rzek) i wydaje mi się to świetnym punktem logistycznym, w którym mogło powstać jakieś średniowieczne miasto handlowe, które w dzisiejszych czasach nadal ogrywa ważną rolę komunikacyjno-transportową.
Nie wyobrażam sobie jednak złączenia obu tych wizji, bo wyszedłby przesyt. Dlatego...

Zachęcam do dyskusji!

#2 2017-07-28

Norbert Byfyj
Senator
Imię i nazwisko postaci: Norbert Rajmund Byfyj
Partia: PWS
Tytuł Szlachecki:
nick na stronie głównej:
Pracuje w:: PZPG, Park Prędkości, BMW
Reputacja :  [+ 11/ -2 ]

Re: Konferencja Inicjująca miasta Kioto

osobiście optuję za opcją XIX-wiecznego miasta przemysłowego. Myślę że dobrym by było otwarcie tu wielu zakładów pracy oraz centrum miasta typowego dla XIX-wiecznych miast w Austro-Węgrach.

Nobert Byfyj - Senator V Kadencji Doktor Chemii

#3 2017-07-28

Jeaherys von Razorin
Burmistrz Urniwande
Tytuł Szlachecki: von Razorin
nick na stronie głównej:
Pracuje w::
Reputacja :  [+ 9/ -9 ]

W realnym świecie Kioto było dawną stolicą Japonii.

Doktor Prawa

#4 2017-07-30

Ryszard Maj
Gubernator Alacutro
Imię i nazwisko postaci:
Partia:
Tytuł Szlachecki:
Pracuje w:: Suderlandzkiej Akademii Nauk (wiceprzewodniczący), Burmistrz miasta Alacutro, Gubernator hrabstwa Alacutro, Sekretarz Kancelarii Prezydenta, Burmistrz miasta Cassadella, Burmistrz miasta Kioto

Początkowo zastanawiałem się nad nadaniem Kioto orientalnego charakteru jakiegoś japońskiego miasta, jednakże nie wiem jak można byłoby wytłumaczyć tę odrębność architektoniczną. Co prawda, a'la azjatyckie miasto mogłoby pasować do koncepcji średniowiecznego miasta kupieckiego, jednakże, jak pisałem, nie widzę możliwości wytłumaczenia powstania tak egzotycznej osady w tym regionie.
Chyba, że ma Pan jakąś sensowną propozycję?

#5 2017-07-30

Fryderyk Marks
Sędzia Sądu Najwyższego/Marszałek Senatu
Imię i nazwisko postaci:
Partia:
Tytuł Szlachecki:
nick na stronie głównej: Fryderyk Marks
Pracuje w:: Sędzia Sądu Najwyższego i 2. Prezydent Republiki Suderlandu
Reputacja :  [+ 37/ -13 ]

Ja jestem za tym, żeby była wersja 1. Tym bardziej, że nie mamy żadnego miasta przemysłowego. Idą tą drogą powinno to być miasto, w którym centrum to zniszczone kamienice komunalne, opuszczone fabryki i kopalnie (ale nie wszystkie). A dookoła domki, tych, którzy uciekli z centrum. A poza tym jakiś długa ulica (targ) i tramwaje z koleją.

Ostatnio edytowany przez Fryderyk Marks (2017-07-30 )

Fryderyk Marks - Sędzia Sądu Najwyższego i Marszałek Senatu Profesor Historii
..Nadejdą czasy, kiedy Ci, którzy zamykali smoki będą błagać nas o to, żeby nie oddawać ich w ich szpony''

#6 2017-08-01

Jeaherys von Razorin
Burmistrz Urniwande
Tytuł Szlachecki: von Razorin
nick na stronie głównej:
Pracuje w::
Reputacja :  [+ 9/ -9 ]

Ja zawsze myślałem że Ellador jest naszym miastem przemysłowym

Doktor Prawa

#7 2017-08-01

Kusarigama Zjawa
Zbanowany
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

Bo jest.

Jeżeli ma być to miasto przemysłowe fabryki musiały by do kogoś należeć i działać dawać ogłoszenia/zlecenia itp. i być zarejestrowane w KRD bez tego fabryki i działalności nie działają.

Ostatnio edytowany przez Kusarigama Zjawa (2017-08-01 )

#8 2017-08-02

Ryszard Maj
Gubernator Alacutro
Imię i nazwisko postaci:
Partia:
Tytuł Szlachecki:

Ellador jest mostem portowym img/smilies/big_smile (żart).

Co do Kioto, to mowa tu nie o każdym przemysłowym mieście, tylko takim, które utknęło w XIX wieku. Opis pana Marksa jest nad wyraz odpowiedni. Do dzisiejszych czasów większość fabryk mogła zostać zamknięta (nierentowność), a pozostały po nich te puste, ceglane hale.

#9 2017-08-12

Ryszard Maj
Gubernator Alacutro
Imię i nazwisko postaci:
Partia:
Tytuł Szlachecki:

Uwaga!
To ostatni moment aby się wypowiedzieć, bowiem konferencja zostanie zamknięta niebawem.

#10 2017-08-12

Kusarigama Zjawa
Zbanowany

Ryszard Maj napisał(a):

Ellador jest mostem portowym img/smilies/big_smile (żart).

Panie nie wkurwiaj lwa.

#11 2017-08-14

Heinrich von Razorin
Obywatel
Tytuł Szlachecki:
nick na stronie głównej: Heinrich von Razorin
Pracuje w:: Królewski Kartograf
Reputacja :  [+ 4/ -5 ]

Zważywszy na fakt iż Kioto położone jest w przesmyku będącym jedynym bezpośrednim połączeniem między zachodnią a wschodnią częścią kraju wręcz narzuca się na myśl iż w przeszłości pełniło ono ważną funkcję handlową. Towary wyprodukowane w Uriwande jak i na przynajmniej części wyżyny Zar mogłyby być z powodzeniem transportowane przez to miasto na północ i wschód do reszty kraju. Plus tego przemysł włókienniczy również mógłby mieć tutaj miejsce, lecz nie w roli dominującej.

Adiunkt

#12 2017-08-19

Ryszard Maj
Gubernator Alacutro
Imię i nazwisko postaci:
Partia:
Tytuł Szlachecki:

Czytając Wasze wypowiedzi postanowiłem dokonać konsolidacji. Poniżej zamieszczam chronologię rozwoju miasta na przestrzeni wyróżnionych epok i w oparciu o poznaną dotychczas historię naszego państwa.
Możliwe, że z tego powodu w przyszłości historia Kioto będzie dopasowywana do historii państwa, kiedy ta druga zostanie ostatecznie spisana.
Poniższa lista zawiera hipotezy co do losu państwa w konkretnych okresach historycznych.

1. Pierwsza połowa starożytności. Niedaleko na wschód od Kioto kończy się terytorium "cywilizacji Indian". Z powodu warunków geograficznych w miejscu Kioto powstaje ostatnie większe miasto starożytnych.

2. Druga połowa starożytności. Po upadku "cywilizacji Indian", obszary Kioto trafiają pod władzę plemienia Wunikunu. Traktują oni osadę jako miejsce wypadowe dla łupieżczych wypraw na wschód. Starożytne miasto ulega niemal całkowitej degradacji.

3. Średniowiecze. Podczas podbijania Wunikunu o miasto stoczono bój, w którym zostało po raz kolejny zniszczone. Wtedy także rozpoczęła się nowa rola miasta Kioto, jako ważnego punktu logistycznego. Początkowo transportowano tędy wojskowe zapasy potrzebne do prowadzenia wojny, a następnie trasę tę zaczęli przejmować kupcy, którzy zapewniali komunikację pomiędzy obszarami na zachód od gór z resztą kraju.

4. Nowożytność. W epoce tej miał miejsce prawdziwy bum rozwojowy miasta Kioto. Choć przebiegały przez nie już wcześniej ważne szlaki handlowe, to nie były one zbyt dochodowe, bowiem zachód był raczej niestabilnym terytorium, a w dodatku słabo rozwiniętym. Gwałtowny rozwój przemysłu w nowożytności zwrócił uwagę przemysłowców na ten obszar z powodu bogactw naturalnych, które należało wydobyć. Na zachód zaczęli zjeżdżać potentaci finansowi, robotnicy i różni awanturnicy. Kioto szybko się rozwinęło, aczkolwiek panował tu bezład i czysty kapitalizm. Wznoszono masę fabryk, magazynów, tanich mieszkań. Standardy życia mas ulegały obniżeniu. Typowe miasto przemysłowe, o którym wcześniej pisaliśmy.

5. Schyłek nowożytności/współczesność. Przez miasto przeprowadzono nowoczesne i wydajne autostrady oraz obwodnice. W dodatku technologia transportowa rozwinęła się jeszcze bardziej i okazało się, że nie ma już potrzeby robienia postoju w Kioto w drodze do zachodnich miast. W ten sposób nastąpił upadek miasta. Większość fabryk okazała się nierentowna, firmy przenosiły się dalej na zachód lub do Nantes, nowego miasta przemysłowego. Miasto wymarło, większość zabudowy obecnie stoi pusta i zniszczona.

#13 2017-08-19

Kusarigama Zjawa
Zbanowany

To stracisz na firmach rozbiórkowych skoro masz zniszczone fabryki. img/smilies/smile

#14 2017-08-31

Ryszard Maj
Gubernator Alacutro
Imię i nazwisko postaci:
Partia:
Tytuł Szlachecki:

ZAMYKAM
Konferencja dobiegła końca. Jej finalnym produktem jest opis miasta, który pojawił się na stronie państwa, a za chwilę ukaże się także na forum. Poza tym powstała masa pomysłów, które pozostaną w tym temacie, a w przyszłości zostaną wykorzystane przy różnych pomysłach.

Stopka forum