#1 2017-01-20

Hewret Faradobus
Gość zagraniczny
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

Ambasada Republiki Bialeńskiej

http://vignette4.wikia.nocookie.net/micropedia/images/4/47/Flaga_bialenia2.png/revision/latest?cb=20160131135627 http://vignette3.wikia.nocookie.net/micropedia/images/5/50/Nowe_godło_RB.png/revision/latest?cb=20150102170326

A M B A S A D A
R E P U B L I K I      B I A L E Ń S K I E J


https://bialenia.org.pl - Strona Główna Republiki Bialeńskiej
https://spolecznosc.bialenia.org.pl - Forum Społeczności Republiki Bialeńskiej

Republika Bialeńska, Bialenia (błędnie Republika Bialenii) - polska mikronacja o ustroju republikańskim, powstała 15 listopada 2013 na obszarze wyspy Bialenia. Protoplastą Republiki była Dżamahirija Bialeńska.

Bialenia jest republiką, w skład w której wchodzą samorządy oraz państwa stowarzyszone na podstawie ratyfikowanych umów międzynarodowych. Najwyższym aktem prawnym jest Konstytucja Republiki Bialeńskiej z dnia 241 grudnia 2016.
W Republice Bialeńskiej obowiązuje trójpodział władzy oraz zasada niepołączalności stanowisk łączących uprawnienia władzy wykonawczej, ustawodawczej i sądowniczej z wyjątkiem sprawowania funkcji członka Rządu i mandatu parlamentarzysty. Do władz wykonawczych należą Prezydent wybierany na 12-tygodniową kadencję oraz Rząd składający się z Ministrów, do władz ustawodawczych należy Parlament Republiki Bialeńskiej, w którym kadencje mają długość 6 tygodni, a do władz sądowniczych Sąd Ludowy Republiki Bialeńskiej, w którym sędziowie sprawują funkcję przez 2 miesiące.

Prezydent Republiki Bialeńskiej podpisuje umowy międzynarodowe, które potem muszą zostać ratyfikowane przez Parlament Republiki Bialeńskiej.


======

Przepraszam, że tak długo to robiłem (ambasadę). Realioza mnie dopadła, w tym sesja egzaminacyjna, kolokwia i inne pierdoły na studiach. img/smilies/big_smile

Nie mniej jednak, już nie pełnię funkcji ambasadora Republiki Bialeńskiej w Republice Suderlandu. Od 18 stycznia 2017 r. jestem wiceprezydentem Republiki Bialeńskiej, tudzież pełnię funkcję MSZ. Automatycznie wraz z powołaniem przestałem pełnić funkcję ambasadora.

Pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo