#1 2017-08-12

Jeaherys von Razorin
Burmistrz Urniwande
Tytuł Szlachecki: von Razorin
nick na stronie głównej:
Pracuje w::
Reputacja :  [+ 9/ -9 ]

Księstwo Koburgi. Czy to ma ręce i nogi?

Temat do dyskusji w sprawie utworzenia autonomii Księstwa Koburgi.

Link do artykułu na mikronacyjnym wiki: http://micropedia.wikia.com/wiki/Ksi%C4%99stwo_Koburgii

Link do obecnej ustawy: http://poludnilandia.p2a.pl/viewtopic.php?id=1412

Co sądzicie o Koburgi?

Doktor Prawa

#2 2017-08-12

Ryszard Maj
Gubernator Alacutro
Imię i nazwisko postaci:
Partia:
Tytuł Szlachecki:
nick na stronie głównej: Ryszard Maj
Pracuje w:: Suderlandzkiej Akademii Nauk (wiceprzewodniczący), Burmistrz miasta Alacutro, Gubernator hrabstwa Alacutro, Sekretarz Kancelarii Prezydenta, Burmistrz miasta Cassadella, Burmistrz miasta Kioto
Reputacja :  [+ 37/ -33 ]

Re: Księstwo Koburgi. Czy to ma ręce i nogi?

Poniżej zamieszczam fragment dyskusji, która odbyła się na I sesji Senatu V kadencji odnośnie Księstwa Koburgii i ustawy, do której link został zamieszczony powyżej.

Wybrane zostały jedynie wypowiedzi wnoszące merytoryczną treść do tematu.
Wypowiedzi prezentowane są w porządku chronologicznym.

Jeaherys von Razorin napisał(a):

Prosiłbym zapoznać się najpierw z tym artykułem
http://micropedia.wikia.com/wiki/Ksi%C4%99stwo_Koburgii
Chciałbym jeszcze zaznaczyć że nazwa jest błędna gdyż chodzi raczej o stworzenie autonomi księstwa Koburgii. Które jest moją ojczyzną w mikroświecie i nie tylko moją.

Fryderyk Marks napisał(a):

Ja jeśli mowa o moim stanowisko to chciałbym, żeby Pan von Razorin i Pan Senator Byfyj założyli w Placach i Miastach wątek o tym. Żeby tam była prawdziwa dyskusja nie tylko senatu, ale i też obywateli. To z mojej strony.

Ryszard Maj napisał(a):

Ja bym prosił o więcej informacji. Na wiki jest krótki artykuł o jakimś v-państwie. Jednak nie rozumiem skąd wziął się pomysł inkorporacji. Czy Koburgia w ogóle jeszcze istnieje?
Jak to zostanie odebrane na arenie międzynarodowej?
Proszę także rozwinąć wątek Pańskiej ojczyzny.

Niestety Koburgia upadła z powdu afery związanej z Biodrą i panem Putinem o ile nazwisk nie pomyliłem. Pomysł inkorporacji wziął z powodu gdyż byłem oficlajnym następcą tronu więć postanowiłem wkrzesić tę szlechatną ideę jaką była Koburgia o arenę międzynarodową raczej nie powinniśmy się martwić z wyjątkiem państw Nordaty.

Arkadiusz Alviusz napisał(a):

Ja chciałem poruszyć kwestię pewną- Koburgia
Po 1 czy to państwo istnieje
2. jeśli istnieje to ile osób posiada jako obywateli
3. Może dałoby radę ich zaanektować jeśli istnieją
4. Jeśli mają dużo ludu to można z  nimi stworzyć unię

Grzegorz Brzęszczykiewicz napisał(a):

Ja mam pytanie dlaczego o tym się dowiedziałem dopiero pod projektem ustawy? Dlaczego poza tym nic innego nie było na forum? Pominę już fakt że ja jako KRSZ powinienem wiedzieć o tym jako pierwszy.

Ryszard Maj napisał(a):

Przyznam, że przy takim obrocie spraw, przychylnie patrzę na ten pomysł. To może być ciekawe. Aczkolwiek zaapeluję o poprawienie projektu od strony technicznej. Mam tu na myśli przede wszystkim układ tekstu.

Panie Alviusz obecnie jestem ja i pan Norbert Bryjf zaś po odrodzeniu państwa możliwe że przybędą inni dawni obywatele. Nie widziałem powodu informować KRSZ w sprawie państwa z którym nie można nawiązać kontaktu dyplomatycznego.

Dziękuję za wytłumaczenie panie Razorin. Jednakże mimo wszystko państwo to bym stworzył jako pewnego rodzaju protektorat kierowany przez nasz senat i prezydenta.

Jako senatora dodałoby się 1 osobę więcej pochodzącą z Koburgii

Panie Arkadiuszu państwo to jest monarchią zaś jedyni znani mi obywatele nie zaakceptują obcego prezydenta

Eberhard von Razorin napisał(a):

Ogółem potrzebowałbym znacznie więcej informacji na temat Koburii zanim mógłbym się w pełni wypowiedzieć, bo faktem jest to że kraj na drugim końcu świata i w ogóle. Na razie mam zamiar zagłosować za tym projektem ustawy, ale zanim podejmę decyzje na temat stanowiska dotyczące kształtu tej unii muszę wiedzieć więcej o tym kraju.

Fryderyk Marks napisał(a):

Panie Von Razorin, co ma pan na myśli pisząc ,,znani mi obywatele nie zaakceptują obcego prezydenta''?

Jeśli obywatele Koburgii nie zaakceptują prezydenta naszego zawsze można zrobić lądowanie desantowe i wprowadzić do nich nasze wojska.

Czyli na siłę przyłączyć to państwo

Panie Marks mam na myśli rodzimego Koburczyga na tronie. Panie Alviuszu podbój zbrojny Koburgii możgą przyjąć sceptycznie obce mocarstwa.

Ja uważam, że może by to pomogło nam również wzmocnić się na arenie międzynarodowej, zę nie jesteśmy tacy słabi i wątli. Ponadto uważam, że zostalibyśmy zauwaeni jako aktywna nacja chcąca się rozwijać i rozrastać.

Ryszard Maj napisał(a):

Zapytam się z ciekawości:
1) Ilu obywateli liczyło to państwo w czasach świetności lub Pańskiej obecności?
2) Ilu z nich obecnie pozostaje aktywnych?
3) Czy ktoś pamięta jeszcze o tym państwie?
4) Pozostał po nim jakiś dorobek? (forum nie działa)

Podbój Koburgii nie przyniósłby korzysci w postaci nowych obywateli zaś jej odtworzenie ma szansę. Panie Maj:
1). 15
2). Obecnie odnalazłem jednego nie licząć mnie i senatora Bryjfa
3). Myślę że pamiętają niektórzy. Gdyż mieliśmy traktat z Bialenią.
4). Obawiam się że wszystko znajduje się już tylko w na wiki mikronacji w kategorii Koburgia.

Grzegorz Brzęszczykiewicz napisał(a):

Do Pana Alviusza: będę potępiał jakikolwiek zbrojny najazd przed rozpoczęciem działań dyplomatycznych

Ferdynand Dugosz napisał(a):

Chciałem tylko powiedzieć iż popieram pana Alviniusza

#3 2017-08-13

Fryderyk Marks
Sędzia Sądu Najwyższego/Marszałek Senatu
Imię i nazwisko postaci:
Partia:
Tytuł Szlachecki:
nick na stronie głównej: Fryderyk Marks
Pracuje w:: Sędzia Sądu Najwyższego i 2. Prezydent Republiki Suderlandu
Reputacja :  [+ 37/ -13 ]

To ja spróbuję zacząć.

Ogólnie, jest to ciekawy pomysł, żeby przywrócić coś co nagle znikłą. Tym bardziej, że było aż 15 obywateli. Mam nadzieje, że nie były to multi, bo i tak niektórzy twierdzą, że nas jest góra 5 i bawimy się w kloning. Jak już pan von Razorin wspominał, jest on nawet w kontakcie z jedną z osób z tego państwa. Ale jest też coś innego, a mianowicie, że rodowici Koburczycy nie uznają naszego Prezydenta. I tu już pojawia się problem. Bo z rozmów o dajmy to nadaniu Koburgii autonomii rób statusu Prowincji nie ma mowy. Więc zostaje Unia Personalna, w której wybierzemy władcę? Ale jakiego? Skoro u nas jest Republika i to parlamentarna, a Koburgia to Monarchią, dwie sprzeczne ustroje.

Druga kwestia to, czy na pewno ktoś nie chce mieć chrapki na ten kraj. Bo może być tak, że rodowitym Koburczyką nie spodoba się nasza Unią i złożą hołd lenny np. Kugarii, i wtedy co wojna będzie? Tylko tego nam brakowało.

I ostatnia kwestia z mojej strony, czy Koburczycy, który na pewno będzie mniej niż jest Suderlaczyków nie będą czuć się gorzej w tej Unii? Bo skoro jest nas więcej, możemy przyjmować ich obywatelstwa i robić co chcemy u nich, włączenie z wyborem monarchii.

Na koniec dodam, że jakby pojawiło się sporo dawnych Koburczyków, można by zwiększyć skład senatu do 9 członków.

Fryderyk Marks - Sędzia Sądu Najwyższego i Marszałek Senatu Profesor Historii
..Nadejdą czasy, kiedy Ci, którzy zamykali smoki będą błagać nas o to, żeby nie oddawać ich w ich szpony''

#4 2017-08-13

Filip Lotnik
Prezydent Okręgu Deliland
Imię i nazwisko postaci: Filip Lotnik
Partia: PRS
Tytuł Szlachecki: brak
nick na stronie głównej: Filip Lotnik
Pracuje w:: Tygodnik Co w kraju piszczy, menedżer klubu Kartuzja Spotic, prezes Senator III i IV Kadencji, Komendant Główny Policji
Reputacja :  [+ 32/ -68 ]

Ogółem ten pomysł jest bardzo ciekawy, można by go ciekawie rozegrać . W Kugarii (Wiem, wiem, to było jeszcze było przed erą Altani) chan prowadził kilka tzw. wojen narracyjnych, tj. fabularnych. Nie musimy od razu oczywiście najeżdżać Koburgii, ale można też rozegrać kilka ciekawych scenariuszy. Np. pokojowa misja stabilizacyjna, gdzie nasze wojska pomagały by w pokojowym ustanowieniu autonomii i broniły mieszkańców przed anty-Suderlandzkimi rebeliantami.
Tutaj link do wojen Kugarskich: http://micropedia.wikia.com/wiki/Podboje_Kugar%C3%B3w

Ostatnio edytowany przez Filip Lotnik (2017-08-13 )

Filip Lotnik - Prezydent Miasta Delilandu Doktor Hab. Historii
Nie chodzi o wygraną, chodzi o przegraną przeciwnka.

#5 2017-08-13

Kusarigama Zjawa
Zbanowany
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

HEH ty sie u siebie nie potrafisz zająć a sie wypowiadasz. kpina
Ogarnij pierwsze to co zaniedbujesz bo wszystko co masz nie działa.
img/smilies/223

#6 2017-08-14

Ryszard Maj
Gubernator Alacutro
Imię i nazwisko postaci:
Partia:
Tytuł Szlachecki:
Pracuje w:: Suderlandzkiej Akademii Nauk (wiceprzewodniczący), Burmistrz miasta Alacutro, Gubernator hrabstwa Alacutro, Sekretarz Kancelarii Prezydenta, Burmistrz miasta Cassadella, Burmistrz miasta Kioto

Kusarigama Zjawa napisał(a):

HEH ty sie u siebie nie potrafisz zająć a sie wypowiadasz. kpina
Ogarnij pierwsze to co zaniedbujesz bo wszystko co masz nie działa.
img/smilies/223

Offtopic i nieusprawiedliwiony atak oraz prowokacja. To już któryś raz. Proszę się ogarnąć, a administratora o usunięcie lub przeniesienie naszych postów.

Nie będę tolerował nienawiści wewnątrz państwa. To rozbija naszą jedność.

#7 2017-08-14

Jeaherys von Razorin
Burmistrz Urniwande
nick na stronie głównej:

Panie Marks jak wiadomo prezydent reprezentuje władze wykonawczą gdzie w Koburgii będzie reprezentować ją Książe. Czyli krótko mowiąć Unia polegała by bardziej na wspólnej władzy ustawodawczej i sądowniczej, no i w niektórych przypadkach wymienione resorty jak gospodarka i sprawy zagranicne.
Złożyć hołd lenny Kugarii, która ma problemy z własnymi obywatelami? Raczej wątpie aby ktokolwiek chciał aby wariatka wtrącała mu się w sprawy wewnętrzne państwa. Jednym z celów uni jest także pomoc Suderlandu w obronie przeciwko Kugarii.
Monarchia w Koburgi jest dziedziczna więć raczej o wybór nowego księcia przez Suderlandzyków proszę się nie martwić.

Doktor Prawa

#8 2017-08-14

Grzegorz Brzęszczykiewicz
Kierownik Resortu Spraw Zagranicznych
Imię i nazwisko postaci: Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Tytuł Szlachecki: -brak-
nick na stronie głównej: Mykko
Pracuje w:: Kierownik w RSZ, prezes PSNiG, właściciel Nafciarzy Jassena, prezes PRS, senator II, III i IV kadencji
Reputacja :  [+ 16/ -2 ]

Podoba mi się pomysł Pana Lotnika z wojną fabularną. Byłoby to ciekawe rozwiązanie które pozwoliłoby zwiększyć aktywność bez wątku z liczeniem do 100. Przeciwnikiem byliby antyunijni rebelianci. Pytanie tylko kto by dowodził rebeliantami? Poza tym jestem dość sceptycznie nastawiony do unii państwem o którym niewielu dotąd nawet miało pojęcie że istnienie. Niemniej nie będę protestował przeciw temu.

Grzegorz Brzęczyszykiewicz - Kierownik Resortu Spraw Zagranicznych Doktor Hab. Spraw Społecznych
Ostatni będą pierwszymi i vice versa

#9 2017-08-14

Norbert Byfyj
Senator
Imię i nazwisko postaci: Norbert Rajmund Byfyj
Partia: PWS
Tytuł Szlachecki:
nick na stronie głównej:
Pracuje w:: PZPG, Park Prędkości, BMW
Reputacja :  [+ 11/ -2 ]

Jako dawny obywatel Koburgii jestem gotów się poświęcić i zostać rebeliantem.

Nobert Byfyj - Senator V Kadencji Doktor Chemii

#10 2017-08-16

Ryszard Maj
Gubernator Alacutro
Imię i nazwisko postaci:
Partia:
Tytuł Szlachecki:

Tak, będąc zarazem obywatelem Suderlandu będziesz protestował przeciwko unii z Koburgią? img/smilies/big_smile

Może niech partyzanci opozycjoniści pozostaną w strefie fabularnej?

#11 2017-08-16

Norbert Byfyj
Senator
Imię i nazwisko postaci: Norbert Rajmund Byfyj
Partia: PWS
Tytuł Szlachecki:
nick na stronie głównej:
Pracuje w:: PZPG, Park Prędkości, BMW
Reputacja :  [+ 11/ -2 ]

De facto jestem z Koburgii, więc jeśli mnie projekt unii  mnie nie zadowoli to będę protestował.

Nobert Byfyj - Senator V Kadencji Doktor Chemii

#12 2017-08-17

Hubert Michalczak
Prezydent Republiki Suderland
Reputacja :  [+ 3/ -0 ]

Ja będę przewodniczącym opozycji z Koburgii. img/smilies/wink img/smilies/big_smile

Hubert Michalczak - Prezydent Republiki Suderland Magister Prawa

#13 2017-08-27

Ryszard Maj
Gubernator Alacutro
Imię i nazwisko postaci:
Partia:
Tytuł Szlachecki:

Swoją drogą, to gdzie zlokalizowana jest Koburgia na mapach v-świata?

#14 2017-08-27

Filip Lotnik
Prezydent Okręgu Deliland
Imię i nazwisko postaci: Filip Lotnik
Tytuł Szlachecki: brak
nick na stronie głównej: Filip Lotnik
Pracuje w:: Tygodnik Co w kraju piszczy, menedżer klubu Kartuzja Spotic, prezes Senator III i IV Kadencji, Komendant Główny Policji
Reputacja :  [+ 32/ -68 ]

Z tego co ja wiem to na Nortadzie.

Filip Lotnik - Prezydent Miasta Delilandu Doktor Hab. Historii
Nie chodzi o wygraną, chodzi o przegraną przeciwnka.

#15 2017-08-27

Jeaherys von Razorin
Burmistrz Urniwande
nick na stronie głównej:

W czarnym kole panie Maj

[i

Jakościowo Mapa może nie powala gdyż na szybko starałem się zaznaczyć specjalnie dla pana na niebiesko Koburgię.

http://i.imgur.com/8fXQzch.png

Ostatnio edytowany przez Jeaherys von Razorin (2017-08-28 )

Doktor Prawa

#16 2017-08-27

Ryszard Maj
Gubernator Alacutro
Imię i nazwisko postaci:
Partia:
Tytuł Szlachecki:

Pierwszy obrazek się nie wyświetla. Można prosić o inny?

#17 2017-08-28

Jeaherys von Razorin
Burmistrz Urniwande
nick na stronie głównej:

https://drive.google.com/file/d/0B0kKe6 … sp=sharing

Koburgia zaznaczona w czarnym kole.

Doktor Prawa

Stopka forum