• Index
  •  » Poradniki
  •  » Poradnik dla nowych ( i starych) mieszkańców oraz przybysz.

#1 2016-09-13

Józef Sowiński
Obywatel
Imię i nazwisko postaci:
Partia: PRP
Tytuł Szlachecki: Kanclerz Królewski
nick na stronie głównej: Sowinski
Pracuje w:: Senior Rodu Gryfów
Reputacja :  [+ 34/ -55 ]

Poradnik dla nowych ( i starych) mieszkańców oraz przybysz.

Poradnik dla nowych mieszkańców i przybyszy

Witaj! Przemierzyłeś długą drogę by dostać się do tego miejsca... Zakręty internetów, gry online a teraz mikronacje! Dobrze, że trafiłeś właśnie do Nas! W tym miejscu postaram się przedstawić właśnie Tobie gdzie właściwie jesteś i co tutaj robisz img/smilies/smile

Spis treści:
1. Gdzie ja jestem?!
2. Pierwsze kroki.
3. Co dalej?
4. Praca.

#2 2016-09-13

Józef Sowiński
Obywatel
Imię i nazwisko postaci:

Re: Poradnik dla nowych ( i starych) mieszkańców oraz przybysz.

Gdzie ja jestem?!

Spokojnie. Nie panikuj. Trafiłeś do świata mikronacji, to jest do świata wirtualnych państw. Obecnie znajdujesz się w jednym z najszybciej rozwijającym się "świeżym" państwie, a być może również twojej wirtualnej ojczyzny, to jest w KRÓLESTWIE SUDERLANDU!
"No dobra wiem już gdzie jestem, ale co do cholery jest to wirtualne państwo?"- pędzę by wyjaśnić. Wirtualne państwo (inaczej mikronacje) jest to wg. regułki "symulacja życia realnego w internecie"...
Nie za dużo to mówi prawda? Też tak myślę... Dlatego postaram się to jak najprościej wyjaśnić.
Skrótem telegraficznym mikronacje to po prostu "życie" w internecie. Nie musisz w wirtualnych państwach wbijać kolejnych rang i ekspić by wbić wyższy level. To nie jest gra (i tak na marginesie- nie określaj życie w mikroświecie ani samych wirtualnych państw jako "gry" ponieważ większość osób będących członkami mikroświata tego nie toleruje oraz uważa to za obrazę). Tutaj kreujesz/tworzysz swoją własną postać! Możesz zostać np. prezesem bogatej spółki, politykiem, generałem a nawet ( jeżeli rzeczywiście zaangażujesz się w życie w królestwie) dojść do godności samego władcy! Wiem... to teraz brzmi dosyć dziwnie i nierealnie ale spokojnie- musisz tylko powoli się zaaklimatyzować a potem aktywnie uczestniczyć w życiu państwa.
"Ale czy to coś kosztuje?"
Nie! Pieniądze realne zostaw sobie na szczytniejsze cele! Tutaj za nic nie musisz płacić, jedynie jeśli będziesz chciał z własnej woli pomóc swojej wirtualnej ojczyźnie możesz ofiarować drobną sumkę by np. wspomóc administrowanie portalem, ale nie jest to wymagane.

#3 2016-09-13

Józef Sowiński
Obywatel
Imię i nazwisko postaci:

Pierwsze kroki

"No dobra... Przekonałeś mnie, ale póki co chce zobaczyć "co się z czym je".[/i]
Nie ma problemu. Pozwól, że wskażę Ci prostą drogę by wejść w już Nasz świat. Po pierwsze musisz zarejestrować się. To dosłownie chwila. Wystarczy, że podasz swoj wymyślony nick lub imię i nazwisko (najlepiej imię i nazwisko by po zalogowaniu każdy Ciebie rozpoznał, ale pamiętaj, że lepiej jest je wymyśleć niż użyć swoich realnych personaliów) oraz swój e-mail ( w celu weryfikacji rejestracji). Nic więcej!
Po drugie: przedstaw się społeczności państwa! Lepiej się zaczyna, gdy się przedstawisz ponieważ ludzie już wiedzą coś o tobie a w razie potrzeby mogą pomóc. Najlepiej w dziale "Przedstaw się" gdy już będziesz zalogowany stwórz nowy wątek. W pierwszej kolejności napisz czym się interesujesz, jak się znalazłeś w Suderlandzie itp. Jeśli będziesz miał jakieś pytania zadaj je właśnie w tym wątku- na pewno szybko otrzymasz pomoc. Jeśli jednak odpowiedzi, które otrzymałeś nie usatysfakcjonują Ciebię napisz wiadomość prywatną z twoim zapytaniem do kanclerza- on postara się udzielić jak najszybszej i jak najpełniejszej odpowiedzi.

"Czy mogę wykreować parę postaci?"

NIE! Nigdy tego nie rób- jest to nazwana w mikroświecie "Kloningiem" i jest surowo karanę. Czemu? Przypominam- wirtualne państwa mają być symulacją świata realnego a Ty w realnym świecie jestem jeden.... Prawda? (Mam nadzieje, że współczesna nauka jeszcze do klonowania ludzi idealnie pod względem cielesnym i nazwijmy to "duchwym" nie doszła img/smilies/tongue).

#4 2016-09-13

Józef Sowiński
Obywatel
Imię i nazwisko postaci:

Co dalej?

"No dobra- założyłem sobie konto, stworzyłem wątek i przywitałem się ze społecznością wirtualnego świata- co dalej?"
Proponuję teraz przejrzeć sobie forum. Uprzedzę pytanie "dlaczego?". Otoż to właśnie na forach toczy się główne życie Naszej wspólnej ojczyzny- Suderlandu. Przez zapoznanie z forum zapoznasz się także z najnowszymi wydarzeniami w kraju i świecie mikronacji. Po krótce postaram się przedstawić tobie jak to wygląda u nas starając się przedstawić działy, które powinny ciebie najbardziej interesować w pierwszej chwili po zalogowaniu:
-Przywitania- to tutaj nowi przybysze przedstawiają siebie, oraz mogą zadawać po powitaniu pytania właśnie na temat kólestwa Suderlandu,
-Place miast i kawiarenki- w tym dziale odbywają się główne rozmowy o państwie, ustroju, gospodarce itp., ale są one nieoficjalne i luźne. Nawet król (tak! mamy Króla!), który stosuje język doniosły na forum prawie wszędzie, pisze z nami normalnie, a nawet można z nim "gadać" jak równy z równym,
-Ustawy, Rozporządzenia, Inne Akta- są tam zgromadzone wszelkie akty prawne (symulacja życia politycznego oraz ogólne zasady np. korzystania z forum) stworzone przez parlament itp.,
-Prasa- znajdziesz tu periodyki, tygodniki i miesięczniki a nawet całe serie artykułów dt różnych zagadnień.

Na razie tyle ci wystarczy. Jeśli jesteś ciekaw innych działów odsyłam Ciebię na forum. Wiele działów zmienia się, tworzą się nowe dlatego przedstawiłem główne działy. Spokojnie! Jeśli będziesz chciał zobaczyć inne prawie każdy dział ma opis więc na pewno dasz sobie radę!

Praca
"Praca w wirtualnym świecie? Po co pracować?!"

Tak wiem... Nikt nie lubi pracować ale "rób to co kochasz, a nie przepracujesz ani dnia!". Właśnie o to chodzi w mikronacjach- by robić to, co się kocha! A niektórzy lubią pracować. Również by zdobyć pieniądzę na życie w wirtualnym świecie, kupować sobie nowe przedmioty itp. trzeba pracować. Walutą obowiązująca w Suderlandzie to Korona Królewska. Jednak aby ją otrzymać musisz posiadać konto w Banku Państwowym. Jak je załorzyć? Zgłoś się w wątku Ministerstwa Finansów i Gospodarki.c Od razu dostaniesz pierwszą zapomogę od państwa w postaci 10 000 KK!

"Ok. Mam już konto- jak znaleźć pracę?"

Polecam przedstawić się pracodawcą. Kiedy to zrobisz na pewno ktoś Ciebie zauważy więc od ręki znajdziesz fuchę dla siebie. Najlepiej przedstaw swoją osobę oraz swoje zdolności w tym dziale. Jest to coś w podobię pośredniaka, a pracodawcy często z niego korzystają.

• Index
  •  » Poradniki
  •  » Poradnik dla nowych ( i starych) mieszkańców oraz przybysz.

Stopka forum