#1 2016-10-21

Grzegorz Brzęszczykiewicz
Kierownik Resortu Spraw Zagranicznych
Imię i nazwisko postaci: Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Partia: PRS
Tytuł Szlachecki: -brak-
nick na stronie głównej: Mykko
Pracuje w:: Kierownik w RSZ, prezes PSNiG, właściciel Nafciarzy Jassena, prezes PRS, senator II, III i IV kadencji
Reputacja :  [+ 16/ -2 ]

List Grzegorza Brzęczyszczykiewicza

21.10.16, godz.17, centrum Jasseny. Żołnierze wchodzą do jednego z bloków i podchodzą do drzwi obywatela Grzegorza Brzęczyszczykiewicza. Pukają do drzwi. Nikt nie otwiera. W końcu włamują się do mieszkania. Jest puste. Uwagę żołnierzy przykuła natomiast kartka leżąca na stole. Tekst na niej brzmiał następująco:

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz, Jassena 20.10.16

LIST OTWARTY GRZEGORZA BRZĘCZYSZCZYKIEWICZA DO MIESZKAŃCÓW SUDERLANDU

Drodzy przyjaciele, koledzy, mieszkańcy i obywatele Suderlandu! Nastał ciemny okres dla naszego państwa. Zamach stanu oraz poprzedzające go włamanie na konto świętej pamięci Krzysztofa I, jakiekolwiek miałoby intencje jest niezgodne z prawem i powinno być tępione. O ile pokojowa walka pana Ryszarda Maja z panem Józefem Sowińskim wnosiła zdrową rywalizację polityczną do naszego państwa, o tyle ostatnie wydarzenia skłoniły mnie do podjęcia radykalnych kroków. Nie chodzi tylko o zamach stanu, ale również o toksyczną atmosferę panującą na Południolandii. Społeczność naszego państwa jest wyraźnie i mocno podzielona. Wyodrębniło się u nas kilka grup i wszystkie walczą ze wszystkimi. Moi drodzy! Każdy z was chce budować lepszy Suderland, ale działając tak jak teraz działacie niszczycie go! Walczycie między sobą zamiast rozwijać naszą mikronację, osłabiacie ją, grzebiecie żywcem. Kiedyś panowała u nas przyjazna atmosfera, niestety podziały zrobiły się coraz większe, aż teraz Suderland dzieli się na kilka grup. To co teraz tu mamy to prawdziwa wojna domowa. Mógłbym otwarcie dołączyć to którejś ze stron (jestem co prawda prezesem PRP, ale jako partia nie jesteśmy zbytnio aktywni), ale na pewno nie poprawiłoby to sytuacji. Potępiam działania Ryszarda Maja, ale nie gloryfikuję również Józefa Sowińskiego, bo on też świętoszkiem nie jest. Dochodzi tu jeszcze sprawa Suderlandzkich żydów, którzy oskarżając wszystkich o antysemityzm i próbując mieszać się we wszystkie sprawy mimo braku obywatelstwa dodatkowo destabilizują sytuację w państwie. Organizm w takim stanie nie może prawidłowo funkcjonować. Dlatego podjąłem decyzję. Myślałem o niej już miesiąc temu, ale dopiero teraz sprawy tak przybrały na sile, że zebrałem się by podjąć decyzję. Postanowiłem na czas nieokreślony (wstępnie ok. 2 miesiące) wycofać się z życia politycznego Południolandii. Co to oznacza? Oznacza to, iż wyruszyłem na pustynię Sefezyjską położoną na północnym zboczu gór Przybrzeżnych, aby poddać się medytacji oraz rozmyślaniom na temat naszego kraju. Jednocześnie udam się do starego zamku Sefez, będącego niegdyś kolebką naszej kultury, aby zbadać historię Suderlandu. Nie oznacza to jednak, iż całkowicie odetnę się od naszych spraw. Wezmę w ewentualnych referendach bądź wyborach udział korespondencyjny. Nie wykluczam też, iż sam będę kandydować na jakieś stanowisko. W czasie mojej nieobecności moje obowiązki będzie pełnił Filip Lotnik. Władzę nad Nafciarzami Jassena przejmie natomiast tymczasowo Sebastian Kucharski, z którym będę miał korespondencyjny kontakt. Prawdopodobnie nadal będę mógł korespondencyjnie pisać artykuły do tygodnika "Co w kraju piszczy", jednak ze względu na zaistniałą sytuację oraz nieustające ataki V-grypy (nowa mikronacyjna choroba) nie napiszę artykułu do najbliższego wydania gazety.
W zależności od dalszych losów państwa mogę skrócić lub przedłużyć mój wyjazd. Jeśli jednak sprawy przyjmą beznadziejny obrót nie wykluczam ostatecznego opuszczenia Południolandii. Mam jednak nadzieję, że do tego nie dojdzie, więc jeszcze się z wami nie żegnam.
Pozdrawiam img/smilies/042 ,
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz aka Mykko
PS Nie próbujcie mnie szukać, kiedy czytacie ten list jestem już daleko od Jasseny
Mykko

Grzegorz Brzęczyszykiewicz - Kierownik Resortu Spraw Zagranicznych Doktor Hab. Spraw Społecznych
Ostatni będą pierwszymi i vice versa

Stopka forum